Základní škola a Mateřská škola Litvínov, Ruská 2059, okres Most
informace pro rodiče
10.3.2020

VÁŽENÍ RODIČE,

v souladu s nařízením vlády a jednání pracovní skupiny krizového štábu města Litvínov si dovoluji vám poskytnout aktuální informace, které jsou dostupné nyní krátce po vyhlášení povinnosti ukončit  činnost základních a středních škol.

Zákaz byl vydán s platností  od středy 11. března 2020 a týká se osobní přítomnosti žáků a studentů.

Činnost mateřských škol zakázaná nebyla bez ohledu, zda jejich kapacita převyšuje počet 100 dětí, neboť dle vyjádření ministra zdravotnictví Mgr. Adama Vojtěcha se nejedná o velké kolektivy dětí.

Děti budou do mateřské školy přijímány pouze bez příznaků respiračních onemocnění.

Stejně může pokračovat vzdělávání v základní umělecké škole, jen je třeba dbát na ustanovení k aktivitám s účastí nad 100 osob.

ZÁKAZ BYL VYDÁN NA DOBU NEURČITOU,

TEDY DO ODVOLÁNÍ.

Zároveň v souladu s nařízením vlády se ruší všechny akce, kde se předpokládá účast na 100 lidí (divadla pořádané školou, vystoupení dětí, atd.).

Doporučujeme rodičům sledovat stránky MŠMT a Ministerstva zdravotnictví a oficiální média.

Provoz MŠ

Vloženo: 18.3.2020 |
Naše mateřská škola je v provozu denně od 6:00 hod do 16:30 hod.

Rada města Litvínov doporučila ředitelce Základní školy a Mateřské školy Litvínov, Ruská 2059, okres Most přerušit provoz jedné z budov mateřských škol dle § 3 odst.2 vyhlášky 14/2005 Sb., o předškolním vzdělávání, ve znění pozdějších předpisů  po dobu trvání Nouzového stavu vyhlášeného Vládou ČR usnesením č. 194 dne 12.3.2020, a to zejména s ohledem na minimální docházku dětí do předškolního vzdělávání.

Ředitelka školy rozhodla o změně provozu odloučeného pracoviště MŠ Parník, Soukenická 981, a to následovně:
S platností od 19. 3. 2020 bude MŠ Parník mimo provoz, předškolní vzdělávání probíhat pouze jen v jedné ze tří našich mateřských škol - MŠ Pod lesem, Tylova 2085.

Pro další informace kontaktujte přímo zástupkyni ředitelky pro předškolní vzdělávání p. Janu Heinc Buchalovou na tel. čísle +420 605 550 999 nebo na emailové adrese mstylova@zsruska.cz.

Děkujeme za pochopení.
Mgr. Pavla Tomášová, ředitelka školy